کتاب پنجمین فرمان

0
329

در این مطلب به بررسی کتاب پنجمین فرمان نوشته پیتر سنگه خواهیم پرداخت :

پیشگفتار

امروزه یکی از اصلی ترین مشکلات سیستم های اداری ، از دفاتر کوچک با چند کارمند گرفته تا سازمان های بزرگ با هزاران کارمند ، بینش سازمانی حرفه ایست .

امری که در سیستم های کوچک گاها منجر به ورشکستگی و تعطیلی شده و در سیستم های بزرگ باعث تحمیل زیان های جبران ناپذیر به بدنه سازمان میشود .

سیستم های کوچک - کتاب پنجمین فرمان
سیستم های کوچک – کتاب پنجمین فرمان

به بیانی واضح تر اگر در یک سیستم اداری بار فکری و عملی کار بر دوش عده ای محدود باشد و سایرین فقط به کارهای معمول رسیدگی کنند ، در مواقع بحرانی تصمیم گیری به امری سخت و حیاتی تبدیل شده و بعضا با یک اشتباه کوچک کل سازمان متضرر میشود .

پیشرفت علم

اما با پیشرفت علم و پیدایش علوم جدید مدیریتی و مباحثی که بر مبحث بینش و توانمند سازی سیستمی تمرکز دارند ، راه های زیادی برای جلوگیری از ضرر و زیان های احتمالی در دسترس قرار گرفته .

علومی که به مدیران سازمان ها القاء میکنند ، با اعمال تغییرات درست در انتخاب کارمندان و تعیین مسئولیت ها و بسیاری از موارد ریز و درشت تاثیر گذار بر روند کاری چگونه بهره بری سیستم خود را افزایش دهند .

در ادامه مطلب به معرفی و بررسی یکی از شناخته شده ترین آثار در این مبحث ، کتاب پنجمین فرمان به نویسندگی پیتر سنگه خواهیم پرداخت .

نقد و بررسی کتاب پنجمین فرمان

کتاب پنجمین فرمان را میتوان به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین کتب مبحث تفکر سیستم با نگرش سازمان یاد گیرنده یاد کرد .

پیتر سنگه که خود یکی از برجسته ترین دانشمندان و چهره های دانش تفکر سیستمی میباشد ، با عرضه کتاب پنجمین فرمان سعی در ارائه یک کتاب راهنما برای وسعت بخشیدن به دید مدیران و سازمان ها داشته که میتوان گفت این امر را به نحو احسنت انجام داده .

برجسته ترین دانشمندان - تمرکز بر جزئیات
برجسته ترین دانشمندان – تمرکز بر جزئیات

سنگه معتقد است ، اصلی ترین نیاز یک سازمان برای پیشرفت قدرت یادگیری و تفکر سیستمی است :

به نظر او اگر اجزاء یک سیستم نهایت تلاش خود را در راستای افزایش میزان ظرفیت یادگیری و عواملی نظیر افزایش کار گروهی به کار گیرند تحصیل موففقیت در کارکرد آن سیستم قطعیست .

کتاب پنجمین فرمان

سنگه در کتاب پنجمین فرمان ، به چند اصل اشاره میکند که آنها را از اصلی ترین نیاز های سازمان ، در راستای توضیحات بالا میداند :

من شغلم هستم

به عنوان اولین اصل به این مفهوم اشاره میکند که افراد یک سیستم یادگیرنده ، باید این تفکر اشتباه که پذیرش یک کار خارج از حرفه و تخصص امری غیر قابل قبول است را از ذهن خود دور نگه داشته و سعی در یادگیری سایر امور داشته باشند .

دشمن ، خارج اینجاست

اما دومین اصل مبین این مساله است که اگر افراد داخل سازمان تمامی مشکلات را از جانب عوامل خارجی بدانند و پی به معضلات درون سازمانی خود نبرند ، این ویروس به تمامی بخش ها نفوذ کرده و شکست حتمیست .

توهم پذیرش مسئولیت

این اصل که سومین مورد تاثیر گذار را بیان میکند ، در واقع متممی است بر مورد اول که بیان میکند ، باید میانه رو بود و نه اینکه فقط در محدوده خود فعالیت کرد و از طرف دیگر بیش از حد توان و به خصوص در اموری که هنوز به وقوع نپیوسته مسئولیت های زیادی را پذیرفت .

تمرکز بر جزئیات

همانطور که از مفهوم جمله پیداست ، چهارمین اصل سعی در متذکر شدن خطر تمرکز بر موارد خرد و جزئی و در نتیجه دور شدن از اهداف کلی و اصلی را دارد .

مثل قورباغه پخته

اما این مورد جالب ، اشاره به افراد خونسردی دارد که وقتی سیستم دچار نقص میشود ، به جای جستجو و حل آن ، مانند قورباغه ای که در آب سرد روی آتش بوده و خونسردی اش مانع احساس گرم شدن تدریجی آب میشود ، با آن ایراد مدارا میکنند .

توهم یادگیری از تجربیات

این مورد که بر روی تجربیات افراد تمرکز دارد ، به آن دست از تجربیاتی اشاره میکند که منجر به شکست و ضربه های جبران ناپذیر شده و باید از آنها اجتناب نمود .

تیم مدیریت اساطیری - من شغلم هستم
تیم مدیریت اساطیری – من شغلم هستم

تیم مدیریت اساطیری

اما آخرین اصل ، به خطر ایمان بیش از حد به تیم های مدیریتی است که نباید فقط به آنها تکیه کرد و راه موفقیت را فقط در انتظار بررسی ها و جلسات آنان جست .

پیتر سنگه

نکات فوق گزیده ای از چند مورد سودمند از نظریات پیتر سنگه ، این دانشمند برجسته علم تفکر سیستمی است که پس از سال ها تحقیقات وسیع در این حوزه ، در قالب کتاب پنجمین فرمان گرد آوری شده .

کتاب پنجمین فرمان یکی از گزینه های منتخب مدیران موفقیست که به پیشرفت مجموعه خود بر پایه تفکر سیستمی و تاثیرات شگفت انگیز آن بر عمل کرد سازمان اعتقاد دارند .

ما نیز کتاب پنجمین فرمان را به خیل علاقه مندان حوزه مدیریت و نظریات تفکر سیستمی به عنوان راهنمایی کامل برای درک هر چه بهتر این مبحث پیشنهاد میکنیم .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید