کتاب جامع پیش دبستانی گاج

0
279

اگر به مغازه های لوازم التحریر و فروشگاه های کتاب سری بزنیم کتاب هایی به چشم میخوردند که درسی مرجع اصلی آموزش نیستند اما به سادگی توانسته اند خود را در دل دانش آموزان ، اولیا، دبیران و حتی مسئولین آموزش و پرورش جای دهند.

شرایط

البته در شرایطی که کتب درسی و سطح آموزش کشور توسط خیلی از دانش آموزان و اولیا مورد سرزنش واقع شده، کتاب های کمک درسی میتوانند پاسخ مناسبی برای نیاز های آن ها باشند.

کتاب جامع پیش دبستانی گاج
کتاب جامع پیش دبستانی گاج

اما این کتاب های کمک آموزشی که امروزه ارزشی به اندازه ی کتاب های درسی پیدا کرده اند، تا چه اندازه به دانش آموز کمک میکند؟ چه زده سنی میتواند از این کتاب ها استفاده کنند؟

بسیاری از انتشارات نظیر گاج کتب درسی را حتی برای سنین پیش دبستانی نیز به چاپ رسانده است. هر چند که محتوا و روش تدریس آن با دیگر کتب کمک درسی متفاوت است.

ویژگی های مثبت

اما خارج از تمام ویژگی های مثبتی که کتاب جامع در خود جای داده باید این موضوع را هم در نظر بگیریم که کتاب جامع تنها تا حدودی برای کودکان همیار و نیروی کمکی هستند .

به طوری که تکیه و استفاده ی بیش از حد از آن ها میتواند خطر آفرین باشد.

فشاری که برخی از دبیران و اولیا برای گرفتن بهترین نمره به دانش آموزان وارد میکنند تا حدودی روحیات دانش آموزان را بهم ریخته و سبب ایجاد مشکلات روحی آن ها میشوند.

نمره دانش آموزان کتاب جامع پیش دبستانی گاج
نمره دانش آموزان کتاب جامع پیش دبستانی گاج

بنابراین کتاب جامع نباید به گونه ایی باشد که فشار ها را تشدید کند.

آموزش و یادگیری

در مقطع پیش دبستانی نیز چنین است. یک‌ کتاب کمک درسی تا جایی برای کودکان مناسب است که مطالب آن برای آن ها قابل فهم باشد اما اگر بخواهد برای آموزش و یادگیری دانش آموزان سؤالاتی خارج از محدوده ی سنی بیان کند میتواند سلامت کودک را از نظر جسمی و روحی تهدید کند.

البته ناشران و مشاوران گاج به تمامی این مسائل آگاهی کامل دارند و کتاب جامع گاج را به گونه ایی طراحی کرده اند که برای کودکان پیش دبستانی سبک و تم آن را به سادگی پذیرفته و با آن خو بگیرند.

کتاب جامع گاج پیش دبستان

این امر سبب شده نه تنها کتاب جامع گاج برای کودکان پیش دبستان فشاری چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی وارد نکند بلکه حل سؤالات آن و یادگیری و آموزش با آن برای دانش آموزان سرگرمی نیز محسوب میشود.

کتاب جامع گاج پیش دبستان
کتاب جامع گاج پیش دبستان

همچنین کتاب جامع پیش دبستانی گاج سعی بر این دارد که هر آنچه مربیان و آموزگاران پیش دبستانی برای آموزش مهارت های لازم برای شروع مدرسه را نیاز دارند فراهم کرده و آن ها را برای آموزش هر چه بهتر کودکان برای شروع آموزش در ۱۲ سال متوالی آماده کنند .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید