بازی Mortal Kombat 11

0
395

در این مطلب قصد داریم به بررسی بازی Mortal Kombat 11 بپردازیم

نقد و بررسی

Mortal Kombat جز سری بازی هاییست که در در ژانر بازی های مبارزه ای جزء اولین انتخاب های اهل گیم شناخته میشود ، یک بازی مهیج و خوش ساخت که از بدو ورود به دنیای بازی در کنسول افسانه ای SEGA مخاطبان بی شماری را به خود جذب کرد .

اما با پیدایش کنسول PlayStation و عنوان Tekken حریفی سرسخت در این مسیر مانع پیشرفت این سری شد ، اما شرکت سازنده یعنی Nether Realmنیز بی حرکت نمانده و پا به پای رقیب سنتی خود پیش رفت .

بازی Mortal Kombat 11
بازی Mortal Kombat 11

موتور گرافیکی فوق العاده

اما باید به این نکته اشاره کرد پس از افت محسوس سری Tekken در ارائه آخرین نسخه یعنی Tekken 7 سری Mortal Kombat برگ برنده خود با عنوان Mortal Kombat X و XL را روانه بازار کرد ، استفاده از موتور گرافیکی فوق العاده و افزودن امکانات جدید باعث شد که این سری محبوب شکست سنگینی را بر رقیب خود متحمل کند و این روند با انتشار Mortal Kombat 11 در سال ۲۰۱۹ فعلا تکمیل شده .

Mortal Kombat 11 نیز همانند عناوین پیشین ، اصالت خود را حفظ نموده و با تغییراتی اندک اما اساسی به جذابیت نسخه فعلی افزوده .

  1. اضافه شدن شخصیت های جدید

  2. بخش های متنوع مبارزه تک نفره و گروهی

  3. شخصی سازی قابلیت ها و ظاهر شخصیت ها

  4. پخش های سینماتیک فوق العاده بین مراحل حالت داستانی بازی و

از جمله انتقاد هایی که بازی شده میتوان به خشن و واقعی تر شدن مبارزات مخصوصا در بخش حرکات فینیشینگ بوده که اگر بخواهیم واقع گرایانه به قضاوت بنشینیم ، Mortal Kombat در هسته مرکزی یک بازی مبارزه ای بوده و مبارزه هرچقدر به واقعیت نزدیکتر باشد به جذابیت آن افزوده میشود که به عنوان پاسخ انتقدات میتوان اظهار کرد که سلایق گیمرها با یکدیگر تفاوت دارند و جمع کثیری از این طبیعی تر جلوه کردن بازی لذت بیشتری میبرند .

جانب منتقدین و گیمرها

از بخش های جدید و بهبود یافته این عنوان محسوب میشوند که شاهد بازخورد های مختلفی را از جانب منتقدین و گیمرها برای آن بوده ایم .

اما از نکات مثبت و جذاب بازی میتوان به حالت تکنفره Krypt اشاره کرد که با انتخاب شخصیت او را وارد جزیره ای میکنید که حالت بازی به صورت سوم شخص تغییر پیدا کرده و چالش های زیادی انتظار او را میکشند .

حالت تکنفره Krypt - بازی Mortal Kombat 11
حالت تکنفره Krypt – بازی Mortal Kombat 11

داخل جزیره شاهد صندوق هایی هستیم که با دستیابی به آنها آیتم های مختلف بازی و شخصی سازی شخصیت ها به عنوان جایزه برای بازیکن باز میشود .

نسخه های پیشین

اگر به یاد داشته باشید این بخش از منظر دریافت هدیه با جمع کردن سکه شبیه به یکی از نسخه های پیشین بوده که در آن بدون حضور شخصیت وارد گورستانی شده و با خرج کردن سکه ها هر قبر باز میشد و جایزه ای به بازیکن تعلق میگرفت .

اما در بخش داستانی بازی نیز با اضافه شدن چند شخصیت منفی جدید بازی ، شاهد نبرد شخصیت های مثبت و منفی بازی با محوریت شخصیت های منفی و قابلیت های ماوراءالطبیعه آن ها برای تصاحب دنیا و نابودی سایر شخصیت ها هستیم .

شخصیت های منفی - بازی Mortal Kombat 11
شخصیت های منفی – بازی Mortal Kombat 11

اگر بی صبرانه مشتاق دنبال کردن داستان بازی هستید ، با مراجعه به بخش بازی های کامپیوتری سایت Pubisha و خرید آن میتوانید لذت بازی تکنفره و گروهی را تجربه کنید .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید